Návštěvník č.: 373733

Akce na zámku - Zámecké kulturní léto


Noční prohlídky zámku

Sobota 30. července, od 22 hodin

 

Poslední červencovou sobotu budou na zámku probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Poklady Moravské Třebové a Středověké mučírny. Renesanční arkády zámku v nočním osvětlení působí jiným dojmem, než jsme zvyklí ve dne a stejné je to i v zámeckých komnatách.

Okruh Poklady Moravské Třebové je věnován historii zámku a životního stylu privilegovaných vrstev v minulých staletích. Seznámíte se s osudy majitelů a stavitelů třebovského zámku.

Také expozice útrpného práva, jedna z nejrozsáhlejších u nás, je v nočních hodinách ještě působivější. V syrovém prostředí sklepení z konce 15. století se blíže seznámíte s praktikami výslechů v minulosti.

Vstupné je jako na běžné prohlídky těchto okruhů. Opens internal link in current windowzde

 

Poklady Moravské Třebové: 22:00 a 23:00

Středověká mučírna: 22:00 a 23:00

 

Vstupenky možné dopředu rezervovat. Opens internal link in current windowkontakt


Nebezpečné známosti - večerní oživlé prohlídky

 

sobota 6. srpna, od 18 hodin

 

Večer budou probíhat v komnatách zámku oživlé prohlídky s divadelním představením v historických kostýmech.

Romantický, výpravný příběh volně zpracovaný podle stejnojmenného románu Choderlose de Laclose, je spíše známý filmovým zpracováním Miloše Formana, ve filmu Valmont. Příběh vypráví o milostném mnohoúhelníku v dobách 18. století. Budeme svědky dvou libertinských šlechticů markýzy de Merteuil a vikomta de Valmont, kteří se pro svou zábavu neštítí zahrávat si s city jiných. Své oběti lákají do tenat svodů, aby je pak chladně odvrhli. Brzy se však sami dostávají do nebezpečně úzkých smyček svých vlastních nástrah a her, které se ji mohou stát osudné. Toto představení je vhodné pro diváky každého věku.

Příjďte se pobavit tímto nesmrtelným příběhem v kulisách našeho zámku.

 

Začátky prohlídek: 18:00, 19:00, 20:00, 21:00

 

Vstupné: plné - 120 Kč, snížené - 80 Kč

Doporučujeme vám si vstupenky dopředu zarezervovat - kontakty zde


Noční prohlídky zámku

 

sobota 13. srpna, od 22:00

 

Tato sobotní noc je vyhrazena nočním prohlídkám okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Strašidelná expozice útrpného práva v zámeckém sklepení získá díky noční atmosféře ještě více na své působivosti. Také okruh věnovaný záhadám a tajemstvím dávných alchymistů je po setmění ještě tajemnější.

Vstupné jako na běžné prohlídky. Opens internal link in current windowceník

 

Středověká mučírna: 22:00 a 23:00 hodin

Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny: 22:00 a 23:00 hodin

 

Vstupenky je možné si dopředu rezervovat - kontakty zde


Koncert: Eva Henychová

14. srpna, od 19 hodin na nádvoří zámku.

Nedělní recitál folkové písničkářky Evy Henychové.

 

Eva Henychová je nejen zpěvačkou, kytaristkou, skladatelkou i textařkou v jedné osobě, ale především charismatickou osobností, která dokáže zasáhnout srdce lidí všech generací. Její písně jsou osobní výpovědí člověka, který umí nahlédnout hluboko pod povrch skutečností všedního života.

 

Vstup volný.Kalendář akcí léta Páně 2016

1. dubna - zahájení provozu zámku

Zámek po zimní přestávce opět otevírá své návštěvní okruhy a expozice.

Zahájení interaktivní výstavy "Hlavolamy v uličkách starého města

 

2. dubna - Slavnostní zahájení zámecké sezony

Příjemné jarní odpoledne s kulturním programem pro celou rodinu slavnostně zahájí novou turistickou sezonu na našem zámku. Vystoupení šermířů, rytířů a historické hudby doplní i pohádka pro nejmenší. Součástí programu bude i tradiční jarmark na nádvoří zámku.

 

30. dubna - Noční prohlídky na čarodějnice

Tento večer bude možné po setmění navštívit expozice Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny a Středověkou mučírnu.

 

28. - 29. května - Moravskotřebovské arkády

Dvoudenní festival nejrůznějších stylů a hudebních forem prořádný místní ZUŠ na nádvoří zámku. Sobota je věnovaná swingové a moderní populární hudbě a neděle je zasvěcená přehlídce sborového zpěvu. Opens external link in new windowvíce zde

 

30. května - Dětský den na zámku

Ve spolupráci s DDM Maják. Od 9 hodin bude v prostoru nádvoří zámku připraveno několik stanovišť s úkoly plných zábavy. Vrcholem dětského dopoledne bude vystoupení hudební skupiny Piskomil se vrací.

   

9. června - Roztančený zámek, od 18 hodin

Přibližně hodinový taneční program na nádvoří zámku ve kterém se představí skupiny PS Háčka z Moravské Třebové. Vstupné dobrovolné.

 

24. června - Moravskotřebovský bramboráček, od 18 hodin

První ročník country večera pro děti na nádvoří zámku. Živě zahraje country skupina Proč ne band s předtančením taneční skupiny Lucky While. Součástí programu bude i výuka country tanců nebo výtvarné dílny pro děti.

  

...

ZÁMECKÉ KULTURNÍ LÉTO:

O letních prázdninových měsících pro návštěvníky tradičně chystáme řadu zajímavých akcí, jako jsou nedělní koncerty pod arkádami, dětské a divadelní představení a také noční a oživlé prohlídky. Konkrétní termíny a podrobnosti budeme včas uveřejňovat na webových stránkách zámku.

 

9. července - Noční prohlídky

Ve 22 a 23 hodin budou na zámku probíhat noční prohlídky zámeckých expozic.

 

10. července - Hledá se Evelína, od 16 hodin

nedělní odpolední představení na nádvoří zámku plné písniček ze známých folmových a televizních pohádek. Divadlo Slunečnice připravila tento program, jako volné pokračování jejich představení Hrajeme si s pohádkou, které jsme uveli minulý rok. Vstsup volný.

 

16. července - Oživlé večerní prohlídky, od 18 hodin

V sobotu budou ve večerních hodinách probíhat v komnatách zámku prohlídky s divadelním představením. Tentokrát to bude upírská, tak trochu strašidelná sága "Prokletí rodu Waldorfů"

 

23. července - Moravskotřebovský Bramborák

Od 16 hodin se bude na nádvoří zámku konat tradiční festival folkové a country hudby. Tradiční česká pochoutka, která dala celé akci název bude samozřejmě součástí nabídky občerstvení. Vystoupí: Robert Křesťan a Druhá Tráva, Tony Trischka (USA), Kateřina Garcia, Sem Tam a další.

 

30. července - Noční prohlídky

Ve 22 a 23 hodin budou na zámku probíhat noční prohlídky zámeckých expozic.

 

6. srpna - Oživlé večerní prohlídky

Večer od 18 hodin se budou v komnatách zámku odehrávat oživlé prohlídky s divadelním předtavením. Tento večer to bude známý příběh vicomta Valmonta "Nebezpenčné známosti".

   

13. srpna - Noční prohlídky

Ve 22 a 23 hodin budou na zámku probíhat noční prohlídky zámeckých expozic.

   

14. srpna - Koncert na nádvoří zámku

V neděli v 19 hodin vystoupí na nádvoří zámku se svým recitálem písničkářka Eva Henychová. Vstup volný

 

19. - 20. srpna - Moravskotřebovské kejklování

Tradiční festival historických kejklů a radovánek pro celou rodinu. Tento rok bude bohatý program probíhat v pátek i v sobotu a to, jak na zámku, tak na Knížecí louce a na náměstí (všechny 3 místa jsou od sebe vzdálena asi 100 metrů).

  

20. srpna - Noční prohlídky

Ve 22 a 23 hodin budou na zámku probíhat noční prohlídky zámeckých expozic.

 

26. srpna - Divadelní představení, od 20 hodin

páteční večerní představení divadla Artur: "Svaté neřesti". Vstup volný

 

28. srpna - Koncert: VSH, od 16 hodin

Volné sdružení hudebníků z Moravské Třebové zahraje známé písně a filmové melodie v úpravách pro akustické nástroje. Nádvoří zámku. Vstup volný.

  

...

4. a 11. září - Dny evropského dědictví

V rámci dbů evropského dědictví budou v neděli 4. a 11. září vybrané zámecké expozice přístupné za nižší vstupné než normálně.

...

Změna programu vyhrazena.


 Kalendář akcí léta Páně 2015

31. března - Zahájení provozu zámku

Zámek po zimní přestávce opět opět otevírá návštěvníkům své okruhy a expozice. Zahájení výstavy "Fenomén Igráček".

 

4. dubna - Slavnostní zahájení zámecké sezony

Příjemné jarní odpoledne na s kulturním programem pro celou rodinu slavnostně zahájí novou turistickou sezonu. Součástí programu bude i tradiční jarmark na nádvoří zámku, který bude probíhat už od 10 hodin.

 

30. dubna - Noční prohlídky na čarodějnice

Tento večer bude možné po setmění navštívit expozice Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny.

 

30. - 31. května - Moravskotřebovské arkády

Původně festival sborového zpěvu pořádáný místní ZUŠ se časem rozrostl  do festivalu nejrůznějších stylů a hudebních forem. Sobota je věnovaná moderní populární hudbě a neděle zůstala přehlídkou sborového zpěvu. Opens external link in new windowvíce zde

 

18. června - Partička

Je známá improvisační show, kde nikdo dopředu netuší, co se bude dít. V rámci svého turné "Partička na vzduchu" odehraje známá čtveřice herců své představení na nádvoří zámku v Moravské Třebové. Michal Suchánek, Richard Genzer, Ondřej Sokol a Igor Cmela.

Začátek ve 20 hodin

Předprodej vstupenek na stránkách Opens external link in new windowTicketstream

 

27. června - Fotofestival Moravská Třebová (zahájení)

16. ročník svátku příznivců fotografie. Součástí programu jsou kromě řady výstav i fotosoutěže (na zámeckých arkádách proběhne 27.6. dopoledne "Salón na šňůrách") a workshopy s významnými fotografy. 

 

ZÁMECKÉ KULTURNÍ LÉTO 2015

O letních prázdninách pro Vás chystáme řadu zajimavých akcí, jako jsou nedělní koncerty pod arkádami, divadelní představení nebo noční prohlídky. Konkrétní termíny včas uvěřejníme na našich stránkách.

 

4. července - Noční prohlídky

Ve 22:00 a 23:00 hodin budou probíhat prohlídky zámeckých expozic Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny za nočního osvětlení.

 

12. července - Hrajeme si s pohádkou, od 16 hodin

Nedělní odpolední představení na nádvoří zámku. Už podle názvu je určené především pro děti, které si budou moci poslechnout a také zazpívat řadu známých písniček z populárních televizních pohádek. Vstup na akci volný.

 

19. července - Oživlé večerní prohlídky

Večer, od 18 hodin budou probíhat v komnatách zámku prohlídky s divadelním představením "Frankenstein", podle románu Mary Shelley.

 

25. července - Moravskotřebovský bramborák

Tradiční festival folkové, trampské a country hudby na nádvoří zámku bude probíhat od 14 hodin. Typická česká pochoutka, která dala akci název bude samozřejmě součástí občerstvení. Vystoupí: Honza a Vyčítal a Greenhorns, Pacifik, Monogram a další.

    

1. srpna - Noční prohlídky

Ve 22:00 a 23:00 hodin budou probíhat prohlídky zámeckých expozic Poklady Moravské Třebové a Středověká mučírna za nočního osvětlení.

 

2. srpna - Josef Klíč (koncert), od 17 hodin

Nedělní koncert violončelisty Josefa Klíče na nádvoří zámku. Vstup na akci volný.

 

8. srpna - Oživlé večerní prohlídky

Večer, od 18 hodin budou probíhat v komnatách zámku prohlídky s divadelním představením "Muž se železnou maskou", podle románu A. Dumase.

 

9. srpna - Cirkus plný loutek, od 16 hodin

Divadelní představení pro děti i dospělé. Nádvoří zámku. Vstup na akci volný.

 

16. srpna - Don Quijote, od 17 hodin

Nedělní odpolední představení na nádvoří zámku. Divadelní adaptace známého románu Miguela de Cervantes o svérázném snílkovi a jeho sluhovi. Vstup na akci volný.

 

23. srpna - VSH (koncert), od 17 hodin

Volné sdružení hudebníků z Moravské Třebové zahraje známé písně a filmové melodie v akustickém provedení. Nádvoří zámku. Vstup na akci volný.

 

29. srpna - Noční prohlídky zámku

V 21:30 a 22:30 hodin budou probíhat prohlídky zámeckých expozic Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny za nočního osvětlení. 

...

 

6. září - Chlapecký sbor Bonifantes

Během turné Hrady a zámky zpívají zavítá chlapecký sbor Bonofantes také na nádvoří moravskotřebovského zámku. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v sále ZUŠ (také na zámku). Začátek v 18 hodin.

 

6. a 13. září - Dny evropského dědictví

V rámcí dnů evropského dědictví budou v neděli 6. a 13. září vybrané zámecké prohlídky přístupné za nižší vstupné než normálně.Kalendář akcí léta Páně 2014

1. dubna  - Zámek po zimní přestávce opět otevírá své komnaty a expozice.

 

6. dubna  - Zahájení zámecké sezóny

Tradiční jarní odpoledne s programem nejen pro ty nejmenší na zámeckém nádvoří s celodenním jarmarkem tradičních řemesel oficiálně zahájí letošní sezónu.

 

30. dubna - Noční prohlídky na čarodějnice

Tento večer se po setmění otevřou zámecké okruhy Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny.

 

30. května - Velký dětský den na zámku

Od 9 do 12 hodin na nádvoří zámku. Dopoledne plné her a soutěží v duch filmové komedie S tebou mě baví svět. Akce je určena pro děti mateřských škol a prvního stupně základních škol.

 

31. května - Moravskotřebovské arkády

Původně festival sborového zpěvu pořádaný místní ZUŠ se časem rozrostl hudební festival nejruznějších stylů a hudebních forem. Opens external link in new windowvíce zde

  

28. června - zahájení FotoFestivalu
15. ročník tohoto svátku příznivců fotografie. Součástí programu jsou kromě řady výstav i fotosoutěže a workshopy s významnými fotografy

 

5. července - Noční prohlídky

Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Poklady Moravské Třebové. Začátky prohlídek jsou ve 22:00 a 23:00.

 

13. července - Cháronovi blázni, od 17:00

Pochmurná pouliční inscenace, loutkové skeče, tančení na chůdách a motorová pila. Ba i několik pyrotechnických efektů a omračující kytarové sólo. Ale největší tahák tohoto dramatu je Satan, který zahraje na akordeon... Uvádí divadlo Minotaurus. 

 

19. července - Noční prohlídky

Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 22:00 a 23:00.

 

20. července - Pískomil se vrací (pro děti), od 15:00

Členové této kapely vámu budou asi povědomí. Možná i styl písniček vám příjde známý, není to náhoda! Většina postaviček z Pískopila, ale i jeho hosté, se totiž podíleli na repertoáru kapely Kašpárek v rohlíku. Dobrých písniček není nikdy dost.
  

26. července – Moravskotřebovský bramborák, od 14 hodin
Festival folkové a country hudby s neodmyslitelným typicky českým občerstvením.Vystoupí Fleret, Hop Trop, Ivo Jahelka a Mirek Paleček, Folk Team, BG Nova a Quanti Minoris.

 

3. srpna - Jiří Hurych (písničkář), od 17:00

Písničkář s vlastním autorským programem, od protestsongů až po balady. Pro některé připomínáme, že je to kytarista a zpěvák skupiny Dragon.

 

9. srpna - Večerní prohlídky s divadelním představením

Večer budou probíhat v komnatách zámku oživlé prohlídky s divadelním představením "Intriky pana kardinála" na motivy románu A. Dumase Tři mušketýři. Během prohlídek se tedy nebudeme věnovat zámeckým exponátům a historii, zato se však můžete pobavit tímto nesmrtelným příběhem v kulisách našeho zámku.

 

16. srpna - Noční prohlídky

Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 21:30 a 22:30.

 

17. srpna - VSH (koncert), od 17:00

Volné sdružení hudebníků z Moravské Třebové zahraje na nádvoří zámku známé písně v akustickém kabátu.

 

30. srpna - Noční prohlídky

Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Poklady Moravské Třebové. Začátky prohlídek jsou ve 21:30 a 22:30.

...

 

30. srpna – Moravskotřebovské kejklování

Tradiční festival věnovaný historii. Bohatý program plný historických soubojů, tradičních řemesel, dobové hudby a dalších zajmavých vystoupení.

 

7. 9. a 14. 9. - Dny evropského dědictví

V rámci každoročních Dnů evropského dědictví budou vybrané zámecké okruhy přístupné se slevou.Kalendář akcí léta Páně 2013

2. dubna - Zámek po zimní přestávce opět otevírá své komnaty a expozice.

                 - Zahájení výstavy Krtečkova dobrodružství

    

7. dubna - Zahájení zámecké sezóny

tradiční jarní odpoledne s programem nejen pro ty nejmenší na zámeckém nádvoří s celodenním jarmarkem tradičních řemesel oficiálně zahájí letošní sezónu.

 

30. dubna - Noční prohlídky na čarodějnice

tento večer se po setmění otevřou zámecké okruhy Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny.

 

11. května - Cesta od renesance k baroku

Slavnostní otevření turistického projektu zahrnujícího i restaurování arkád, rekonstrukci zámeckých zahrad a jižní části nádvoří.

       

25. a 26. května - Moravskotřebovské arkády
původně festival sborového zpěvu pořádaný místní ZUŠ se časem rozrostl hudební festival nejruznějších stylů a hudebních forem.http://www.zusmt.cz/arkady.htm

 

31. května - Slet princů a princezen.

Dětský den plný soutěží pro mateřinky a děti do 10 let, pořádaný ve spolupráci s místním Domem dětí a mládeže.

 

29. června - zahájení FotoFestivalu
Letos proběhne už 14. ročník tohoto svátku příznivců fotografie. Součástí programu jsou kromě řady výstav i fotosoutěže (na zámeckých arkádách proběhne 29.6. dopoledne "Salón na šňůrách")  a workshopy s významnými fotografy.

 

6. července - noční prohlídky zámku

Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Poklady Moravské Třebové. Začátky prohlídek jsou ve 22.00 a 23:00.

 

14. července - Eva Henychová

nedělní hudební recitál na nádvoří zámku, začátek v 15 hodin. Vstupné zdarma.

 

20. července - noční prohlídky zámku

Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 22.00 a 23:00.

 

27. července – Moravskotřebovský bramborák

festival folkové a country hudby s neodmyslitelným typicky českým občerstvením. Spiritual kvintet, Cop, Svítání ...

 

10. srpna - noční prohlídky zámku

Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Poklady Moravské Třebové. Začátky prohlídek jsou ve 21.30 a 22:30.

 

11. srpna - VHS MT

nedělní hudební recitál představí několik třebovských muzikantů známé písně v akustickém kabátu. Začátek v 15 hodin. Vstupné zdarma.

 

18. srpna - Josef Klíč (violocello)

nedělní hudební recitál koncertního mistra Janáčkova divadla v Brně. Začátek v 15 hodin. Vstupné zdarma.

 

25. srpna - Quanti Minoris (castel-rock)

středověký pouliční bigbeat. Začátek v 17 hodin. Vstupné volné.

 

31. srpna - noční prohlídky zámku

Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 21.30 a 22:30.

 

31. srpna – Kejkle a kratochvíle
tradiční festival věnovaný historii. Bohatý program plný historických soubojů, tradičních řemesel, dobové hudby a dalších zajmavých vystoupení. Začátek programu od 14 hodin na náměstí TGM. Večer bude program pokračovat vystoupením skupin Buty, Ready Kirken a dalších.

 

8. září - Sětlo světa

Nedělní koncert a nádvoří zámku. Moravskotřebovská kapela v komorní, akustické verzi. Začátek v 15 hodin, vstup volný.

 

8.9. a 15.9. - Dny evropského dědictví

V rámci každoročních Dnů evropského dědictví budou vybrané zámecké okruhy přístupné se slevou nebo zdarma

 

15.9. - Do větru

Nedělní hudební recitál na nádvoří zámku. Svitavská kapela kombinující folk a funky ve zcela osobité podobě. Začátek ve 14 hodin, vstup volný. Kalendář akcí léta Páně 2012

14. března - Smutná Braunová

Literárně-dramatický hudební pořad spisovatelky Petry Braunové a herečky Jitky Smutné. V rytířském sále od 18 hodin.

 

24. března - Vernisáž výstavy

"Čadílci aneb ten dělá to a ten zas tohle."

Vernisáž proběhne v sobotu od 16:30 ve výstavním sále na zámku.Výstavy
 

31. března – Zahájení zámecké sezony
Už tradiční jarní odpoledne s historickou hudbou, pohádkami pro děti a dobovými řemesly otevře novou turisticou sezony na Moravskotřebovském zámku.
 

18. dubna - Beseda s Jiřím Foglem

Presenatace a zahájení výstavy Ďáblova bible. S besedou s autorem repliky největší ručně psané knihy na světě. Začátek v 18 hodin.


30. dubna - Noční čarodějnické prohlídky
tento večer se po setmění otevířou zámecké okruhy Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bobaciny.

 

26. a 27. května - Moravskotřebovské arkády

původně festival sborového zpěvu pořádaný místné ZUŠ se časem rozrostl hudební festival nejruznějších stylů a hudebních forem.http://www.zusmt.cz/arkady.htm

 
9. června - Městské slavnosti
Již tradiční červnový festival, kde si každý něco najde. Akce se bude konat na náměstí v Moravské Třebové, asi 100 metrů od zámku. Můžete tak spojit návštěvu zámku s kulturním zážtkem. Začátek v odpoledních hodinách.
 
30. června - zahájení FotoFestivalu
Letos proběhne už 13. ročník tohoto svátku příznivců fotografie. Součástí programu jsou krmomě řady výstav i fotosoutěže (na zámeckých arkádách proběhne 30.6. dopoledne "Salón na šňůrách")  a workshopy s významnými fotografy.
 
14. července - noční prohlídky
Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny.  Začátky prohlídek jsou ve 22 a 23 hodin. Přijďte nasát tajemnou atmosféru nočního zámku.
 
21. července – Moravskotřebovský bramborák
festival folkové a country hudby s neodmyslitelným typicky českým občerstvením. 

 

28. července - noční prohlídky
Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů. Přijďte nasát tajemnou atmosféru nočního zámku.

 

11. srpna - noční prohlídky
Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 21.30 a 22:30. Přijďte nasát tajemnou atmosféru nočního zámku.
   
1. září – Kejkle a kratochvíle
tradiční festival věnovaný historii. Bohatý program plný historických soubojů, tradičních řemesel, dobové hudby a dalších zajmavých vystoupení. Nebude chybět ani středověká krčma s občerstvením.

 

9.9. a 16.9. - Dny evropského dědictví

V rámci každoročních Dnů evropského dědictví budou vybrané zámecké okruhy zdarma

 

20. září - přednáška: Zámek v Moravské Třebové mezi gotikou a renesancí

V 17 hodin v Rytířském sále na zámku.

Přednáška Mgr. Jana Štětiny zaměřená na stavební vývoj zámku, především na období, kdy Moravskou Třebovou vlastnil Ladislav Černohorský z Boskovic. Akce je součástí projektu Europa Jagellonica.

 

4.10. - Klenoty noční oblohy

Vernisáž výstavy fotografií vesmírných objektů pořizovaných skrze dalekohledy spojená s přednáškou Jindřicha Žižky: Cesta bez návratu.

 

27.10. Večerní prohlídky

V sobotu 27. října v 19 hodin budou probíhat večerní prohlídky zámku.

 

26. prosince - Štěpánské prohlídky

Komnaty třebovského zámku se veřejnosti otevírají i na druhý svátek vánoční.